Pełnia w Raku

Pełnia w Raku

Pierwsza pełnia księżyca w 2022r. Księżyc Wilka w Raku.

Podczas dzisiejszej pełni skupiamy się na zapewnieniu sobie komfortu, balansu i bezpieczeństwa.

Dlaczego ta pełnia jest ważna?

Jak wiemy księżyc w pełni, tak jak oddziałuje na oceany, tak samo ma wpływ na nasze emocje i umiejętności związane z naszą intuicją. Światło pełni księżyca oświeca nam to co nam służy lub już nie. Dlatego tak wiele osób podczas pełni przeprowadza rytuały, aby świadomie wejść w kolejny cykl lunarny. Gdy podczas pełni nasza świadomość jest na najwyższych obrotach, jesteśmy w stanie klarownie spojrzeć na nasze życie i dostrzec co nam już nie służy i zrobić miejsce na to co jest dla nas dobre.

Rak, którym rządzi księżyc pomoże nam skupić się na zapewnieniu sobie komfortu i radości. Natomiast koziorożec, w którym znalazło się słońce znajdujące się obecnie na przeciwko księżyca pomoże nam utrzymać założone sobie cele i doda energii do działania. Dlatego jeżeli nie udało Ci się dotrzymać noworocznych postanowień, teraz jest idealny czas na to, by wróci na dobry tor i dalej odhaczać z listy zadania. Dzięki Rakowi będzie nam łatwiej utrzymać balans pomiędzy pracą a odpoczynkiem.

Co się obecnie dzieje na niebie?

Od 14 stycznia Merkury jest w retrogradacji. Jak wiemy może on powodować problemy komunikacyjne. Może to być błędnie wysłany email czy rozmowa, która zeszła na nieodpowiednie tory. Musimy pamiętać, aby w tym czasie 3 razy sprawdzać co chcemy wysłać, podpisać lub powiedzieć.

Księżyc znalazł się obecnie po drogiej stronie Plutona, który jest tak samo jak słońce w Koziorożcu. Czyli mamy księżyc w Raku nawołujący nas do wyciszenia, komfortu i bezpieczeństwa oraz słońce w Koziorożcu i Pluton, planeta podświadomości, intensywności i wewnętrznej przemiany, również w Koziorożcu, który pcha nas do działania. Tym samym nasze emocje będą wyjątkowo wzmożone i dlatego tak ważne jest, abyśmy skorzystali z energii Raka, który pomoże nam znaleźć miejsce na ich przepływ.

Dzień po pełni księżyca, Uran skończy okres retrogradacji, który trwał aż od sierpnia 2021r. i zacznie iść w ruchu prostym. Uran zazwyczaj przynosi nam niespodzianki, zachęca nas do spojrzenia na nasze życie w bardziej innowacyjny sposób. To co może się wydarzyć to, to że zostaniemy zmuszeni do przebudzenia się i zaprzestania uciekania od wielu rzeczy. Postawi nas w jasnym świetle i będziemy musieli się zmierzyć ze sprawami, które nawet przed samym sobą chowaliśmy. Zastanówmy się jakie rzeczy działy się od sierpnia zeszłego roku, przed czym uciekaliśmy? Może udawaliśmy przed samym sobą, że jesteśmy produktywni, a tak naprawdę zamknęliśmy się w kokonie własnej strefy komfortu? 

Jak będziemy się czuć?

Na pewno będziemy czuć się przewrażliwieni, rozdrażnieni, ale jest to również dobry czas na to, żeby zastanowić się nad noworocznymi postanowieniami. Minęły dopiero dwa tygodnie, więc bądźmy dla siebie łaskawi i na spokojnie zobaczmy, z którym postanowieniem mamy najwięcej problemów i naprawmy ścieżkę tworzenia nowego, dobrego nawyku.

Jak możemy sobie dzisiaj pomóc?

W sowim zeszycie lunarnym odpowiedz na następujące pytania:

  • Patrząc na ostatnie dwa tygodnie cyklu księżycowego, z jakich swoich osiągnięć jestem najbardziej dumny? Czy jest coś czego mogę się pozbyć, co mi już nie służy?
  • Nasze emocje są indykatorem tego co się dzieje pod powierzchnią. W jaki sposób znajdujesz na nie miejsce, aby mogły swobodnie przepływać?
  • W jaki sposób Twoi najbliżsi mogą Ci pomóc gdy masz gorszy dzień? W jaki sposób Ty możesz im pomóc gdy tego potrzebują?

~Anika

Powrót do blogu