Pełnia w Baranie 20.10.2021r.

Pełnia w Baranie 20.10.2021r.

W astrologii pełnia księżyca jest widziana jako czas spełnienia, kulminacji i jako szczyt energetyczny pojawiający się w połowie cyklu lunarnego. Jak przy każdej pełni, która powoduje wezbranie fal, w nas też wznoszą się uczucia, emocje i intuicja. U niektórych z nas może to się objawiać poprzez emocje i napięcie wzbierające na powierzchnie, dla innych może objawiać się zwiększoną energią i potrzebą bycia bardziej aktywnym. A dla wtajemniczonych czas pełni jest podkreśleniem tego co zaplanowaliśmy sobie podczas nowiu i sprawdzenie, co dla nas jest dobre, co się sprawdza, a co musimy puścić wolno. Dlatego tak wiele z nas, podczas pełni odprawia rytuały, które mają dać nam jasność umysłu i powrót na odpowiednią ścieżkę.

Pełnia w październiku 2021 zdarza się gdy słońce w wadze jest naprzeciwko księżyca, który jest w baranie. Ponieważ są naprzeciwko siebie, stwarza to pewne energetyczne napięcie pomiędzy dwoma znakami. Tym samym mamy słońce w wadze, która przynosi równowagę, empatię, dyplomatyczność. Po drugiej stronie mamy księżyc w baranie, który wnosi uczucia egoizmu, interesowania się własnym ego, pewności siebie, ale również bycia prawdziwym. Więc ta pełnia pomoże nam znalezienie równowagi pomiędzy przestrzenią dla samego siebie, a spełnianiem się dla innych.

Księżyc 20 października 2021 jest nazywany Pełnią myśliwych. Jest to pierwsza pełnia jesieni, która swoim blaskiem pozwalała myśliwym upolować zwierzynę, aby przygotować się na sezon zimowy. Dla nas ten czas może stać się idealnym momentem, aby również mentalnie przygotować się na nadchodzące miesiące zmniejszonej energii. Warto medytować i zaglądać w głąb siebie, aby znaleźć równowagę i przestrzeń dla samego siebie. Pamiętajmy również o suplementacji witaminą D, która pomoże nam przetrwać jesienną depresję. Zadbajmy o nasz sen. Niech będzie on zbliżony do aktywności słońca. Chodźmy spać wcześniej i wstawajmy razem ze słońcem. Pomoże to nam w produkcji melatoniny co zagwarantuje lepszej jakości sen i ogólne dobre samopoczucie.

Jakich zmian możemy się spodziewać?

18 października zarówno Merkury jak i Jupiter wróciły do ruchu prostego. Nareszcie nasz umysły są w stanie jasno i klarownie myśleć. Na wiele dotychczasowych pytań znajdziemy odpowiedź. Ale dzięki baranowi możemy czuć się rozdrażnieni i źli.

Jaki emocji powinniśmy się spodziewać?

Na pewno poczujemy duży przypływ energii. Możemy czuć napięcie w stosunkach międzyludzkich polegających na różnicach w rozumieniu zależności i bycia niezależnym. Mogą pojawić się uczucia rywalizacji, silnej potrzeby osiągnięcia swoich celów. Ta pełnia wyzwoli w tobie pasję. Użyj jej do manifestowania swoich marzeń.

Księżycowe rytuały:

  • sprzątnij mieszkanie - to pierwszy krok do uporządkowania umysłu
  • medytuj - podczas skupienia odpuść. Zawrzyj pokój z tym co ci nie służy i puść te emocje wolno
  • przebacz - napisz list, do siebie. Przeproś siebie za wszystkie złe słowa i czyny, wszystkie zaniedbania (złe nawyki jedzeniowe, używki), które wyrządziłaś sobie i wybacz sobie.
  • przebacz innym za wszystkie krzywdy. Oddaj te emocje wszechświatowi, który otoczy cię miłością
  • rozpal ogień - spal kartkę z powyższą listą przebaczeń. Jest to bardzo silny, uwalniający gest
  • zrób wodę księżycowa - możesz zanurzyć w niej kryształy, płatki kwiatów lub zioła. W kolejnych dniach wykorzystać do obmycia rąk, twarzy czy dodania do kąpieli
  • naładuj kryształy - najprościej położyć je na parapecie pod światłem księżyca
  • manifestuj - poproś wszechświat o co chcesz
  • wyluzuj - pełnia księżyca, to nie czas na rozpoczynanie nowych projektów, to czas na relaks i dokańczanie rozpoczętych podczas księżyca w nowiu projektów
Powrót do blogu