Nów w Skorpionie Listopad 2021r.

Nów w Skorpionie Listopad 2021r.

Nów godz. 22:14 04.11.2021r.

W dniu dzisiejszym księżyc odpoczywa, zbiera siły. Jest to wspaniały czas, aby się przegrupować, usiąść i zastanowić się nad swoimi planami i założeniami. To idealny czas, aby zrobić krok wstecz, spojrzeć na swoje życie z perspektywy i zobaczyć co nam służy, a czego już należy się pozbyć. Wyznaczyć sobie cele na kolejne dwa miesiące. Pamiętajmy, że na kolejny księżyc w nowiu w grudniu przypada zaćmienie księżyca. Zaćmienie księżyca nie jest dobrym czasem na manifestowanie ponieważ zaćmienie zabiera energię księżyca i nasze manifestacje nie będą miały takiej siły jak zawsze.

Obecny księżyc w nowiu znajduje się w Skorpionie. Skorpion jest znakiem wodnym rządzonym przez Plutona, planetę transformacji i zmiany. Skorpion jest bardzo dobry w dochodzeniu do sedna sprawy każdej sytuacji. Ma bardzo dobrze wykształconą intuicję i inteligencję emocjonalną. Co najważniejsze jest odważny, nie boi się patrzeć w kierunku ciemności, naszej traumy, niewyleczonych ran. Ma podejście do życia pod hasłem "wszystko uda nam się przejść", nawet jeżeli jest niewygodnie czy boli, to naprawimy to. Przejmuje kontrolę i chce wyleczyć nasze emocje. Pomaga nam odnaleźć te nasze cechy, które powodują, że zostajemy uziemieni - w dobrym sensie, te wszystkie rzeczy, które powodują, że czujemy się wartościowi, kochani etc.

Dlaczego Nów w Skorpionie 2021r. jest tak ważny?

Obecny księżyc w nowiu nazywa się Super Księżycem, ponieważ znajduje się bardzo bliskim położeniu do ziemi. Wiele osób wierzy, że w takim ułożeniu jego energia jest jeszcze silniejsza i ma ogromny wpływ na nasze życie. Jak wiemy, księżyc oddziałuje na wodę, my składamy się z 70% wody, a obecny księżyc w nowiu jest w Skorpionie, który jest znakiem wodnym. To wszystko spowoduje, że zmiany energii będziemy wyjątkowo mocno odczuwać. Ważne, abyśmy w tym czasie znaleźli w sobie miejsce na swoje emocje i pracę z cieniem (swoimi traumami).

Jeżeli akurat znalazłeś się na rozdrożu, zastanawiasz się, którą drogę wybrać, Nów w Skorpionie pomoże Ci nabrać klarowności i motywacji do działania.

Gdzie znajdują się gwiazdy podczas Księżyca w Nowiu w listopadzie 2021r.?

Księżyc znajduje się w opozycji do Uranu, planety przebudzenia, objawienia i oryginalności. Gdy dwa ciała niebieskie są w opozycji do siebie, oznacza to rozłam lub nierównowagę pomiędzy tymi dwiema energiami. To przejście będzie nas zachęcało do nowego spojrzenia na swoje życie i rozwiązywanie problemów. Możemy się spodziewać zmian w sposobie widzenia życia codziennego. Możemy również spodziewać się pogorszonego nastroju oraz emocji zarówno w sposobie widzenia samego siebie, jak i rozmów z innymi. Dlatego będzie to dobry czas na zaakceptowanie zmian i byciem otwartym na rozmowę. Starajmy się nie pozwolić niekontrolowanym emocjom wziąć górę.

Merkury - planeta komunikacji i intelektu będzie sekstylować Wenus planetą miłości i związków. Oznacza to harmonię i spokój pomiędzy tymi dwoma ciałami niebieskimi. Ten układ wprowadzi w nasze życie harmonię i zredukuje stres w kontaktach międzyludzkich. Pomoże nam w wyżej wspomnianym układzie Księżyc/Uran próbujących wprowadzić konflikty interpersonalne.

Co będziemy czuć?

Możemy się spodziewać szukania niezależności vs prób kontroli. Takie zachowania mogą nas zmotywować do znalezienia innego sposobu na życie, np nauka nowego kraftu.

Jak zharmonizować się z energią księżyca w nowiu?

Najważniejsze, to znaleźć chwilę spokoju i wyciszenia. W tym czasie księżyc ma najmniej energii więc musimy się również wyciszyć. Odłóżmy na bok telefony, wyłączmy telewizję, nie pijmy alkoholu. Tylko wtedy nasza intuicja będzie miała szanse przebicia się przez wszystkie rozpraszacze i będziemy mogli świadomie zajrzeć wgłąb siebie, być w stanie przeanalizować poprzednie założenia.

W czym ten Księżyc w Nowiu nam pomoże?

Energia księżyca w nowiu w listopadzie jest wyjątkowo silna więc wszystkie manifestacje będą miały szanse być usłyszane. Możemy jasno i klarownie zobaczyć co nam już nie służy i zastąpić nowym. Zobaczymy nowe rozwiązania.

I jak zawsze manifestuj swoje marzenia w czasie rzeczywistym - jakbyś już to miał! <3

MANIFESTOWANIE MARZEŃ

  • w notatniku wypisz swoje marzenia/intencje. Ważne jest byś pisała w czasie rzeczywistym tak jakbyś już to posiadała. Nie pisz np. „chcę mieć 10tyś złotych na koncie” tylko „mam 10tyś złotych na koncie”. W ten sposób naprowadzisz swoją podświadomość na odpowiedni tor

podczas kolejnego księżyca w nowiu, skreśl marzenia/intencje, które już stały się rzeczywistością

  • stwórz mapę marzeń – wydrukuj, powycinaj z gazet etc swoje marzenia i stwórz z nich kolaż. Poprzez codzienne patrzenie na wizualizację swoich marzeń łatwiej je osiągniesz
  • możesz również napisać swoje marzenia/intencje na kartce papieru, złożyć, wypowiedzieć życzenie na głos i poprosić wszechświat o pomoc. Schowaj kartkę i spal gdy marzenie się ziści
  • rytuał mocy – w nocy księżyca w nowiu postaw na parapecie miskę z wodą, a rano obłej się tą wodą od czubka głowy aż po palce stop. Ten rytuał doda ci sił witalnych
  • rytuał pieniędzy – w nocy księżyca w nowiu połóż na parapecie kilka banknotów i monet, w kolejnych dniach wydaj je z intencją ich powrócenia w zwielokrotnionych nominałach
  • nie zapomnij o wyrażeniu wdzięczności za to co już masz i za pomoc w realizacji marzeń

pozdrawiam ciepło - Anika

Powrót do blogu